Liečebné procedúry

Všetky liečebné procedúry sú poskytované priamo v objekte hotela v novovybudovanom Relax centre. Procedúry vykonáva kvalifikovaný zdravotnícky personál pod vedením skúsenej a uznávanej odborníčky v odbore fyziatrie a balneoterapie MUDr. Anny Bachratej.

Hosťom je poskytovaná komplexná rehabilitačná liečba chorôb pohybového aparátu, ako sú ochorenia chrbtice, kĺbov, svalov a šliach, včítane pourazových a pooperačných stavov.

Program procedúr je stanovený vždy individuálne pre každého klienta podľa jeho zdravotného stavu na základe odborného lekárskeho vyšetrenia a prebieha pod dozorom lekára a erudovaných zdravotníckych pracovníkov.

Poskytované procedúry štandardné (sú zahrnuté v cene liečebno rehabilitačného pobytu):

Klasická masáž

Klasická masáž je ručná masáž , vykonávaná na tele pacienta z liečebných dôvodov.
Účinok masáže je v pôsobení celkovom a miestnom. Celkový účinok sa prejavuje vplyvom na vegetatívny a obehový systém. Miestny účinok masáže je na kožu, krvný a lymfatický systém, na kĺbové puzdrá a periférne nervy. Masážou sa zlepšuje prísun živín, kyslíka a ochranných látok.Klasická masáž uvoľňuje svalstvo, pomáha predchádzať bolestiam, stresu a pocitom únavy. Prináša pocit celkového uvoľnenia a pohody. Zmierňuje pocity úzkosti a depresie. Pomáha pri nespavosti a tráviacich problémoch.

Perličkový kúpeľ

Individuálny kúpeľ vo vani s vodou teplou 34-37 st.C, do ktorej sa vpúšťajú šumivé bublinky vzduchu. Vhodná je najmä u vazomotorickej a klimakterickej neurózy, nespavosti.

Vírivý kúpeľ (celotelový, horné končatiny, dolné končatiny)

Individuálny kúpeľ vo vani alebo skupinový kúpeľ vo vírivom bazéniku, využíva prúdy víriacej sa vody na príjemnú uvoľňujúcu masáž. Procedúra pomáha zlepšovať krvný obeh a uvoľnovať svaly a kĺby. Vhodná je najmä po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, atrofiách svalstva, po poliomyelitíde.

Individuálny liečebný telocvik

Ordinuje ju odborný lekár so špecializáciou fyziatria balneológia, liečebná rehabilitácia /FBLR/ a prevádza ju s pacientom erudovaný fyzioterapeut. Odborný lekár určí základné zameranie cvičenia a cvičiteľ podľa plánu určuje vhodné cviky a intenzitu pohybu podľa aktivity choroby, celkového stavu pacienta, veku, pohlavia,...

Cvičenie vo vode "hydrokineziterapia"

Skupinový telocvik,je to odborne vedená aktívna liečebná telesná výchova vo vode. Cvičí sa väčšinou v skupinách v rehabilitačnom bazéne podľa návodu rehabilitačného pracovníka. Procedúra využíva priaznivé pôsobenie vodného prostredia/ teplota vody, hydrostatický tlak, vztlak, odpor vody/. Vztlak vody pacienta nadľahčuje takže pohyby sa vykonávajú ľahšie ako na suchu a sú menej bolestivé. Odpor vody sa zvyšuje protiprúdovým zariadením. Teplota vody v bazéne je 29-30°C, hĺbka vody do 130 cm. Najčastejšími indikačnými skupinami pre cvičenie v bazéne sú ochorenia chrbtice a zhybov dolných končatín, neurologické ochorenia, seniori, reumatici,... Procedúra trvá 20 minút.

Šlapací kúpeľ

Kúpeľ nôh v dvoch malých vaničkách. V jednej je teplota vody 40-45°C, v druhej 10-16°C. Procedúra začína vo vaničke s teplou vodou kde pacient prešľapuje asi 1 minútu, potom prestúpi do studenej vody, kde prešľapuje asi 15 sekúnd. Toto sa strieda asi 6-10 krát a končí sa v studenej vode. Využíva sa najmä pri bolestiach hlavy, migréne, nedokonalom krvnom obehu /studené nohy/.

Elektroliečba

Časť fyzikálnej terapie, pri ktorej sa využíva liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie, ktoré sa podávajú rôznymi elektroliečebnými prístrojmi. / TENS, diadynamik, rebox, interferenčné prúdy,.../

Ultrazvuk

Prístrojová liečebná metóda ktorá využíva elektrickú energiu vysokofrekvenčných prúdov, konvertovanú na energiu mechanickú a teplo. Ultrazvuk je chvenie hmotného prostredie s frekvenciou nad hranicou počuteľnosti. Jeho účinkom je mikromasáž tkanív s ich súčasným prehrievaním. Má široké využitie najmä u degeneratívnych a zápalových ochoreniach kĺbov, klbnych puzdier, šliach a chrbtice.

Magnetoterapia

Prístrojová liečba magnetickým poľom a využíva sa na liečenie mnohých chorobných procesov. Aplikuje sa formou rôznych aplikátorov, /doska, solenoid,.../ , aj cez odev bez kovových súčastí. Trvanie procedúry je 20-30 minút, viackrát týždenne, môže sa podávať aj denne. Hlavné účinky sú: regenerácia hlbokých tkanív, stimulácia látkovej výmeny, podporuje imunitný systém. Má účinok na tíšenie bolesti, pôsobí proti zápalu a opuchu. Pre svoje pozitívne účinky má magnetoterapia široké indikačné pôsobenie, sú to najmä degeneratívne ochorenia kĺbov, dna, reumatoidná artritída, osteoporóza,...

Ďalšie procedúry:

 • Parafínový zábal
 • Kryogel
 • Fototerapia - polarizované svetlo (Bioptron)
 • Stacionárny bicykel

Poskytované procedúry nadštandardné (za poplatok):

Reflexná masáž

Forma špeciálnej reflexnej terapie pri ktorej sa liečebný zásah vykonáva predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení. Ide o ručný liečebný zásah na povrchu tela v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien. Špeciálnou technikou sú postupne dosahované reflexné zmeny nielen v koži, ale tiež v podkoží a vo svaloch. Existujú štyri základné zostavy reflexnej masáže: zostava pre šiju a hlavu, chrbtová /dorzálna/ , hrudná a panvová.

Reflexná masáž chodidiel

Chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stláčaní reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté kĺby, svaly alebo vnútorné orgány. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách môžeme zmierniť bolesti a po masáži má človek pocit ľahkých nôh.

Manuálna lymfomasáž tváre, horných končatín, dolných končatín

Ručná kozmetická masáž tváre na odstránenie opuchov očných vačkov, zmenšenie vrások, skvalitnenie pokožky, proti migrenóznym bolestiam hlavy.

Medová detoxikačná masáž

Pri masáži natierame chrbát medom a špeciálnymi hmatmi masérových rúk tzv. “pumpovaním“ doslova vysávame z organizmu usadené staré toxíny. Po čase sa na chrbte vytvorí žuvačkovitá hmota, ktorá má rôznu farbu od belavej až po tmavú, podľa toho ako bol organizmus toxínmi zanesený. Medová masáž je vhodná najmä pri reumatických ochoreniach svalov a kĺbov, chronických problémoch s dýchacími cestami, chronickej únave a strese.

Ďalšie procedúry:

 • Celotelová klasická masáž
 • Thajská masáž
 • Podvodná masáž celotelová
 • Oxyterapia - Oxymat
 • Laseroterapia
 • Plynové injekcie (CO2)
 • Kúpeľ s prísadou
 • Inhalácia
 • Rašelinový zábal