Silvester

Koniec roka sa pomaly blíži. Je to príležitosť pre tých, ktorí radi vítajú Nový rok v príjemnej spoločnosti a v dobrej nálade.

Využite Silvestrovský pobyt, ktorý pre Vás pripravujeme.

Strávte pár dní plných relaxu, pohody a dobrej zábavy. Môžete využiť tiež našu ponuku liečebných procedúr a urobiť niečo pre svoje zdravie.

Spojte príjemné s užitočným a určite neoľutujete!

Silvester 2022

Objednať

Liečba unikátnym laserom prináša Aktívnu úľavu od bolestí

Chronická bolesť kĺbov a mäkkých tkanív trápi väčšinu populácie. O tom, aké sú možnosti terapie, sme sa pozhovárali s ortopédom a fyziatrom MUDr. Branislavom Oltusom z Rehakliniky v Dudinciach.

S akými ťažkosťami sa na vás obracajú pacienti?

Jednoznačne s bolesťami pohybového aparátu, ktoré im znepríjemňujú život a znemožňujú pohyb. Najfrekventovanejšie sú ťažkosti v oblasti driekovej chrbtice, ktoré sa prenášajú do nôh. Potom je to problém v  krčnej chrbtici a následné obmedzenia pohybu hlavy a rúk sprevádzané bolesťou a často poruchami citlivosti. V prípade monotónnej práce sú časté defekty v ramenných kĺboch - zamrznuté ramená, syndrómy karpálneho kanála v zápästiach, tenisové lakte. Najskôr prichádza slabá, krátka bolesť, ktorú ľudia zvyčajne odignorujú. Bolestivý pohyb nahrádzajú iným pohybom. Tým mierne prestanú namáhať poškodené miesto, ale násobne viac zaťažia iné svalové skupiny. Pôvodne postihnutá časť sa nelieči, čím sa poškodenie stáva chronické.

Ako  môže lekár pomôcť pri bolestivých stavoch?

Predovšetkým by mal pacienta správne diagnostikovať. Na základe stanovenej diagnózy  má pre pacienta veľký význam komplexná rehabilitačná liečba. Tá je v prípade poškodenia kĺbov a mäkkých tkanív vždy časovo veľmi náročná. Najskôr je potrebné úplne zastaviť zaťažovanie a zápaly tkanív vyvolávajúce sprievodnú bolesť. To sa zvyčajne rieši medikamentózne. No a potom nasleduje rekonvalescencia.

Vtedy nastupuje na rad účinná rehabilitácia. Aké procedúry poskytujete v Rehaklinike?

Účinnú  rehabilitáciu  dosahujeme poskytovaním odborných fyzioterapeutických procedúr ako sú elektroliečba, magnetoterapia, ultrazvuk, parafín, rašelina, parafango, vaňové kúpele, subaquálne masáže, individuálny a skupinový telocvik, hydrokinéza a pod. Našou najsilnejšou stránkou je najmodernejší vysokovýkonný laser HIL. Pomocou neho vieme do poškodenej časti cielene dodať vyššiu energiu, na ktorú bunka pozitívne reaguje a spúšťa proces sebaobnovy. V oblasti aplikácie HIL zároveň dochádza  k zmierneniu až odstráneniu bolesti. Preto aj ponúkaný pobyt sme nazvali Aktívna úľava.

Zrejme nestačí jednorazová aplikácia. Koľko ich pacient potrebuje?

Počet aplikácií a ich dĺžka  je individuálna a závisí od konkrétnej diagnózy. Odporúčame minimálne päť aplikácií za týždeň. Aby pacient nemusel dochádzať, Rehaklinika spolupracuje s Hotelom Prameň v Dudinciach. Spoločne sme pripravili osemdňový pobyt Aktívna úľava. Počas pobytu pacient dostáva predpísané HIL terapie. Tie dopĺňame odbornou rehabilitačnou liečbou.  Pre doplnenie komplexnej rehabilitácie môžu ubytovaní využívať hotelový bazén, alebo relaxovať vo vírivke. Uzdravenie poškodených tkanív je podporované aj  ponukou kvalitnej stravy obohatenej o prírodný kolagén.